SUSTAINABLE economic growth – to rozwój gospodarczy, który stara się zaspokoić potrzeby ludzi w sposób, który podtrzymuje zasoby naturalne i środowisko dla przyszłych pokoleń. Ogranicza on zużycie energii i surowców oraz zmniejsza zanieczyszczenie środowiska, funkcjonuje w ekosystemie przeciwdziałając niezrównoważonej konsumpcji i produkcji.

Każdy niezagospodarowany i niemający określonego przeznaczenia materiał pozostały z procesu produkcyjnego nabywa właściwości odpadu, a każdy odpad z chwilą jego zagospodarowania staje się surowcem. Wykorzystanie materiałów odpadowych zmniejsza problem ich unieszkodliwiania i wpisuje się w trend eko produkcji i działania na rzecz poprawy stanu środowiska, wspiera zrównoważony wzrost gospodarczy.

Zadanie konkursowe koncentruje się wokół stworzenia projektu lampy lub systemu oświetleniowego z surowców w większości, pochodzących z produkcyjnych materiałów odpadowych.
Wykorzystanie produkcyjnych materiałów odpadowych z wykorzystaniem technologii LED do produkcji sprzętu oświetleniowego promuje ekonomię zrównoważonego rozwoju i rozwiązania jak najbardziej przyjazne środowisku.

Czekamy na propozycje, w których światło sztuczne będzie łączyć innowacyjność, funkcjonalność i piękno z ochroną środowiska oraz z urzeczywistnieniem wizji zrównoważonego rozwoju gospodarki.

Zgłoszenia drogą elektroniczną przyjmujemy do 10 stycznia 2020.

Szczegóły w Regulaminie konkursu.  Karta zgłoszeniowa – dostępna TUTAJ.

Więcej na stronie:  https://lightfair.pl/konkurs-lampa/

IDEA

W tej edycji konkursu chcielibyśmy położyć nacisk na odzyskiwanie odpadów produkcyjnych i ponowne ich wykorzystywanie jako surowców do produkcji rozwiązań oświetleniowych.

Zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie oświetlenia sztucznego – elementu oświetlenia z wykorzystaniem produkcyjnych surowców odpadowych. Może to być cały system oświetleniowy, oprawa oświetleniowa, lampa wisząca, stojąca lub też dowolny element oświetleniowy o nowatorskiej funkcji i formie.