Zadaniem konkursowym jest zaprezentowanie projektu: “funkcjonalność, prostota i seryjność-dla każdego ” – dom zgodny z ideami bauhausu.

Dokładnie 100 lat temu miłośnicy prostych form, spokojnej kolorystyki i otwartych, pełnych światła pomieszczeń stworzyli nowy styl aranżacji wnętrz.

Mowa tu oczywiście o szkole Bauhaus – uczelni artystyczno-rzemieślniczej powstałej w Weimarze z połączenia Akademii Sztuk Pięknych i Szkoły Rzemiosł Artystycznych.

Był to wielki eksperyment, trochę utopijny, który podjął wszelkie społeczne i polityczne pytania tamtych czasów, i potraktował je z pasją i radykalizmem.

Pozwólmy zainspirować się tym stylem.

Więcej na temat historii Bauhausu znajdziecie TUTAJ.

Zgłoszenia przyjmujemy do 10 stycznia 2020 roku.

Pobierz: REGULAMIN, FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Więcej informacji: https://lightfair.pl/rytm-swiatla-dom-marzen/

Organizatorem konkursu jest Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego we współpracy z Agencją SOMA – organizatorem Międzynarodowych Targów Światło oraz śląskimi pracowniami: Goczołowie Architekci Studio Autorskie i Pracownią OVO Grąbczewscy Architekci.

IDEA KONKURSU

Zadaniem konkursowym jest zaprezentowanie projektu:  “funkcjonalność, prostota i seryjność – dla każdego ” – dom zgodny z ideami bauhausu”.

Jak wyobrażam sobie dom zgodny z ideami Bauhausu?
Jaka będzie jego forma i technologia ?
W jaki sposób będzie realizował naczelne zasady Bauhausu : funkcjonalność, prostota i seryjność – dla każdego?
Czy będzie to dom wolno stojący czy cały zespół zabudowy?
Czy dom wpisze się w krajobraz czy stanowić będzie odrębny, silny akcent w krajobrazie?
Czy tak jak uczniowie Bauhausu pracowali z różnymi materiałami: kamieniem, drewnem, metalem i badali ich związki poprzez tworzenie asamblaży dom będzie powrotem do rzemiosła?
Czy hołdując ideom Bauhausu w domu ważną rolę będzie odgrywała funkcjonalność, prostota, seryjność i dbałość o detal?
Czy zwrócimy również uwagę na oświetlenie światłem naturalnym i sztucznym w celu wydobycia formy zewnętrznej i wewnętrznej domu?

Konkurs zakłada  przedstawienie detalu architektonicznego lub szczegółu designerskiego, w którego kreowaniu kluczową rolę odgrywa ciekawy sposób oświetlenia światłem sztucznym lub światłem sztucznym i naturalnym.

Konkurs skierowany jest do osób związanych z architekturą, sztuką, wzornictwem przemysłowym, designem a także z wszelkimi innymi dziedzinami nauki. W konkursach mogą uczestniczyć, jako autorzy prac, osoby fizyczne indywidualnie lub w zespołach – maksymalnie 4-osobowych.