Kolaz-banner

Co łączy platformy wiertnicze na Morzu Północnym z boiskami piłkarskimi na EURO 2016? 

Od 2008 roku standardowe boisko piłkarskie ma 105m długości i 68m szerokości, co daje 7 140m2 murawy. Najnowsze platformy wiertnicze typu jack-up mają powierzchnie przekraczającą 14 000m2, czyli niemal dwukrotnie większą niż boiska, na których rozgrywane są mistrzostwa we Francji.

Jak oświetlić tak dużą przestrzeń? Newsletter d9000-03

Od oświetlenia powierzchni platformy zależy bezpieczeństwo pracujących na niej operatorów, a na otwartym morzu, po zapadnięciu zmroku panują kompletne ciemności. Należy również pamiętać o zagrożeniu wybuchem, na który nieustannie narażeni są ludzie pracujący przy wydobyciu ropy czy gazu. Nie bez znaczenia jest także pobór mocy lampy ze względu na ograniczoną wydajność agregatów prądotwórczych – dlatego do ekstremalnych zastosowań morskich oraz lądowych proponujemy bardzo wydajny naświetlacz LED d9000 przeznaczony do strefy 1,21 & 2,22. Posiada on certyfikat ATEX, bardzo wysoki stopień ochrony IP66 oraz IP67, oraz strumień świetlny aż 10 200lm. Dostępne są dwie wersje różniące się zastosowaną optyką: wąsko- i szerokostrumieniowa.

Newsletter d9000-09Korytarze i małe przestrzenie w strefach zagrożonych wybuchem

Wąskie i niewielkie pomieszczenia lub korytarze przedzielone np. grodziami występują nie tylko na statkach i platformach wiertniczych. Można jest spotkać również na stałym lądzie, w strefach zagrożenia wybuchem. W miejscach, w których występuje niebezpieczeństwo powstania potencjalnie wybuchowej atmosfery poprzez zmieszanie gazów, oparów, mgieł lub pyłów z powietrzem, należy stosować bezpieczne, atestowane urządzenia odpowiednie dla danej strefy zagrożenia. Do tego typu instalacji proponujemy oprawę 0403.23 LED standardowo wyposażoną w stalową siatkę ochronną.

 

Newsletter d9000-04

Przeciwwybuchowa oprawa 0403.24 LED doskonale sprawdza się przy doświetlaniu stref Ex 1,21 oraz 2,22. Oprócz całkowitej szczelności na pył – ta niewielkich rozmiarów lampa zapewnia ochronę przed silnym strumieniem wody ze wszystkich kierunków, co może okazać się szczególnie przydatne w instalacjach narażonych na działanie cieczy.

 

Newsletter d9000-05Długowieczność i oszczędności – synonimy skrótu LED

Aby pogodzić energooszczędność oraz wysoką efektywność naszych opraw zastosowaliśmy najwydajniejsze diody elektroluminescencyjne o współczynniku mocy ≥ 0,97.  Przeciwwybuchowa oprawa oświetleniowa EXL210LED, z naszej najnowszej oferty, zapewnia ponad 50% mniejsze zużycie energii w porównaniu do opraw innych producentów wyposażonych w źródła światła T8. Potwierdzeniem jakości tej flagowej lampy przeciwwybuchowej jest certyfikat ATEX oraz dopuszczenie CNBOP.

 

Osprzęt, czyli zwieńczenie instalacjiNewsletter d9000-10

Kompletne wyposażenie instalacji w strefie zagrożenia wybuchem, to nie tylko oprawy oświetleniowe, ale i niezbędne akcesoria. Do prawidłowego funkcjonowania sieci potrzebne są atestowane urządzenia zdolne do bezpiecznego rozdzielania energii elektrycznej w miejscu występowania atmosfery wybuchowej. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom zawarliśmy w naszej ofercie również osprzęt przeciwwybuchowy.

 

osprzet-06

 

GGCD 01/…Newsletter d9000-07

W asortymencie mamy również przeciwwybuchowe urządzenie uziemiające i kontroli uziemienia GGCD-01/.. przeznaczone jest do całkowitego usuwania ładunku elektrostatycznego mogącego się pojawić w trakcie napełniania lub opróżniania zbiorników (cysterny, wagony z cysternami, beczki). System zapewnia zachowanie warunków umożliwiających rozpoczęcie procesu tylko gdy zapewniona jest ciągłość rezystancji pętli kontrolnej i szczęk zacisku uziemiającego.

Więcej informacji znaleźć można na: www.atmlighting.pl